BURDUR TEFENNİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YÖGEP VE DÖGEP FAALİYETLERİ

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Aylık faaliyetleri (DÖGEP) ile İmam Hatip Okullarında görev yapan yöneticileri yönelik faaliyet planı (YÖGEP)  kapsamında Ekim, Kasım ve Aralık aylarında faaliyetler gerçekleştirilmiştir.
YÖGEP VE DÖGEP FAALİYETLERİ

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Aylık faaliyetleri (DÖGEP) kapsamında Ekim, Kasım ve Aralık aylarında faaliyetler gerçekleştirilmiştir.

·         Ekim Ayında; Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri olarak seçmeli derslerin programları bütüncül olarak mukayese edilerek geren müzakereler yapıldı. Bu derslerin sorunlarına yönelik çalışmalar yapılarak çözüm önerileri üzerinde konuşuldu.

·         Kasım Ayında; Peygamberimizin eğitim anlayışı ve öğrenmeye etkileri yönünden incelendi. Kendi uygulayabileceğimiz şekilde müzakere edilerek derslerde faydalanılabilecek şekilde çıkarımlarda bulunuldu.

·         Aralık ayında; Kur'an eğitimi ve öğretimi konusunda nasıl daha verimli olunabilir sorusu "Kur'an-ı nasıl öğretelim" kitapçığı çerçevesinde cevaplandı. Bu konuda yansıtıcı düşünme yolları ile çıkarımlarda bulunularak müzakere edildi.

       İmam Hatip Okullarında görev yapan yöneticileri yönelik ilçe faaliyet planı (YÖGEP) kapsamında, Tefenni Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin öğretmenler odasında Tefenni Anadolu İmam Hatip Lisesi yöneticileri ve Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu Yöneticileri, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında aşağıda belirtilen faaliyetler gerçekleştirilmiştir;

·        Ekim ayında; Okulların eğitim ortamlarının ve fiziki donanımların iyileştirilmesi, zenginleştirilmesi, tasarlanması (okul mimarisi, sosyal alanlar, tematik sınıflar, hobi bahçeleri vb.) ve bu mekanların eğitim faaliyetlerinden etkin bir şekilde kullanılması üzerine müzakere yapmak için toplantı yapıldı.

·        Kasım Ayında; Okul yönetim süreçlerinde motivasyon, okula/kuruma aidiyet hissi, sürdürülebilir takım ruhu ve kurum kültürü oluşturmak üzerine müzakere yapmak için toplantı yapıldı.

·       Aralık Ayında; Okul Yöneticilerine Maliye, finans, bütçeleme, okul kaynaklarının finansal açıdan etkili ve verimli kullanılması, harcama kalemleri, harcama iş ve işlemleri, donatım iş ve işlemleri, fatura iş ve işlemleri, yolluk-yevmiye-harcırah iş ve işlemleri, (ödenek talebi, ödenek aktarılması, ödeneklerin gönderiliş şekli, pansiyon ücretleri, ödeneklerin kullanılması, öğrencilere yapılan sosyal yardımlar, pansiyon gelir-gider "bütçe" cetvelinin hazırlanması, e-pansiyon uygulaması vs.) üzerine müzakere yapmak için toplantı yapıldı.

 30-12-201930-12-201930-12-201930-12-2019

 

ÖZEL İDARE BİNASI KAT 3 TEFENNİ/BURDUR - 02484912012

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.